czwartek, 17 stycznia 2019 r.  Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
Wiadomości z tagiem Zamiany  RSS
Mazda Premacy - 2,0 TD II wlasciciel Stan BDB bez Korozji Zamiana !!

Dodano: 10.01.2019 16:33 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Witam Państwa do sprzedania bardzo ladny rodzinna Mazda z kolor srebny metalic od 2 wlasciciela z silnikem 105KM oszczędnym i niezawodnym odpala w sekundę, pracuje bardzo cicho i równo, ma dobre przyśpieszenie. Stan techniczny ogólnie bardzo dobry, żadnych hałasów,stuków, wszystko było wymieniane n…

Źródło: motosprzedaz.pl

Opel Zafira Life - rodzinny model w rozmiarze XXL

Dodano: 09.01.2019 11:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Opel pod banderą PSA wymienia swoją ofertę na nową. Dziś zaprezentowano model Zafira Life i niestety nie mamy do czynienia z kontynuacją założeń Zafiry. Zamiast tego dostaliśmy kolejne wcielenie...

Źródło: www.v10.pl

Prawo jazdy AM 2019. Ile kosztuje, jak długo się czeka, czy warto zdawać?

Dodano: 31.12.2018 13:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Kiedyś karta motorowerowa, teraz prawo jazdy kategorii AM. W Polsce rocznie poniżej 200 osób zdaje egzamin na tą kategorię. Ile kosztuje prawo jazdy AM, jak długo się na nie czeka i czy w ogóle warto je zdawać? Odpowiadamy na Wasze pytania. 
Niestety, zmiany w prawie które zlikwidowały tzw. kartę motorowerową negatywnie wpłynęły na rozpoczynanie przygody z motoryzacją od najmłodszych lat. Zamiast zachęcać młodych motocyklistów, system stworzony jest tak by ich odstraszać. W przeszłości egzamin i związana z nim „papierologia” były bajecznie proste, a kartę motorowerową miał każdy nastolatek. Nic dziwnego - egzamin odbywał się w szkole, na „motorynce”, pod okiem funkcjonariusza policji.
Mimo, że czynników powodujących zmiany jest więcej to nawet przedstawiciele środowisk egzaminujących widzą problem, o czym pisaliśmy wcześniej. Obecnie do 200 młodych kierowców zdaje egzamin na prawo jazdy AM. Rocznie, w 40-milionowym kraju!  Ile kosztuje prawo jazdy AM 2019?
Głównym czynnikiem odstraszającym młodych motocyklistów od prawa jazdy kategorii AM jest oczywiście cena i komplikacje związane ze zdobywaniem uprawnień. Po zmianie przepisów była karta motorowerowa stała się prawem jazdy, a to oznacza, że kurs i egzamin w praktyce nie różnią się przesadnie od „większych” kategorii”. Ceny są tylko nieznacznie niższe. 
Badanie lekarskie to wydatek rzędu 100 zł. Kurs w OSK (coraz mniej szkół posiada motorowery na stanie) to wydatek nawet rzędu 1000 zł. Najtańsze jakie udało nam się znaleźć kosztowały ok. 600 zł. Egzamin teoretyczny i praktyczny to 170 zł, a opłata za wydanie dokumentu to 100,50 zł. Całość może wymieść od 870,50 zł do 1270,50 zł.  Jak długo czeka się na odbiór prawa jazdy AM?
Wiele czynników wpływa na to jak długo przyszły kierowca musi czekać na odbiór prawa jazdy kategorii AM. Jednak uśredniając czas oczekiwania to około dwa tygodnie od pozytywnego zdania egzaminu. Status realizacji dokumentu można w prosty sposób sprawdzić klikając TUTAJ. Zaproszenie po odbiór prawa jazdy powinno znaleźć się na stronie po maksymalnie 3 tygodniach, z reguły jest nawet szybciej. Czy warto zdawać na prawo jazdy AM?  
Nie bez powodu tak mało osób rocznie podchodzi by zdobyć kartę motorowerową. Koszty, skomplikowany proces i fakt, że dwa lata później… można ubiegać się o prawo jazdy kategorii A1. Motorowerami można też jeździć jeśli ma się ukończone 18 lat. W wielu przypadkach lepiej poczekać.
Problem oczywiście w tym, że organizacje państwowe nie dbają od wczesne edukowanie przyszłych kierowców. Przekształcenie karty motorowerowej w prawo jazdy kategorii AM sprawiło, że zainteresowanie jest znikome, a wielu młodych motocyklistów jeździ bez uprawnień (za co - warto pamiętać - odpowiadają rodzice!). To patologiczna sytuacja wygenerowana głównie przez zmiany w prawie. 
Na to czy warto poświęcić circa 1000 zł na prawo jazdy AM należy odpowiedzieć sobie indywidualnie. PopularneTo się czyta:SortowanieGaźnik - regulacja gaźnika: Jak optymalnie wyregulowaćIle się czeka w Polsce na wyrobienie prawa jazdy w PWPW? Jak sprawdzić ten pr...Ile kosztuje wyrobienie Prawa Jazdy AM? Kurs, egzamin i badania lekarskiePrawko kat. A "na motor": Od ilu lat można zdawać motocyklowe prawo jazdy?Ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy AM (karty motorowerowej) 2016LWG: Co oznacza skrót którym pozdrawiają się motocykliści?Jazda bez prawa jazdy 2018. Jak kara za jazdę bez "prawka"?Ważne:Przepisy 2017: Za jazdę bez prawa jazdy lub ucieczkę przed policją pójdziesz ...Prawo jazdy 2018. Ile się czeka na prawo jazdy? Jak to sprawdzić online?Ile będzie [...]

Źródło: www.jednoslad.pl

Gdzie kupić opony zimowe dopasowane do Twoich potrzeb?

Dodano: 30.12.2018 8:39 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Nakazy zobowiązujące do wymiany opon letnich na zimowe funkcjonują już w ponad 20 krajach Europy. W Polsce nie skonstruowano jeszcze dokładnych regulacji prawnych w tej sprawie. Jednak nie zmienia to faktu, iż wymiana „gum” w czasie zimowego przesilenia, uchroni nas przed problemami płynącymi z tego tytułu. Zamiana opon letnich na zimowe to jedno, jednak skupmy [...]

Źródło: www.carnews24.pl

reklama

Copyright © 2008-2019 moto.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone