niedziela, 19 stycznia 2020 r.  Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
Wiadomości z tagiem Trzeci  RSS
Węgry mają… grającą drogę. Sprawdź! (Video)

Dodano: 13.01.2020 0:19 | 1 odsłon | 0 komentarzy


NaMasce.pl - Portal dla konkretnych
Węgrzy mają wyobraźnię isą kreatywni, co udowodnili niejednokrotnie. Tym razem popisali się tamtejsi drogowcy, którzywpadli nabardzo ciekawy pomysł. Najednej zdróg namalowali nuty, które poprzedzały białe, prostopadłe paski wnieregularnych odstępach. Cóż totakiego? Okazało się, żetopiosenka. Tak, tonieżart. Utwór napisany naasfalcie specjalną farbą, którajest też wykorzystywana doostrzegania kierowców przedniezamierzonym zjazdem zpasa ruchu. Trzeba przyznać, żetonaprawdę pomysłowe rozwiązanie. [...] pochodzi z serwisu .

Źródło: namasce.pl

Przemarsz Orszaku Trzech Króli

Dodano: 03.01.2020 14:35 | 4 odsłon | 0 komentarzy

  W poniedziałek, 6 stycznia, w Kościele Katolickim przypada święto Objawienia Pańskiego, czyli popularne święto Trzech Króli. W Radomiu, odbędzie się przemarsz od Rynku ul. Wolność do ul. Żeromskiego na plac Corazziego. Będą utrudnienia w ruchu.   Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, w związku z przemarszem Orszaku Trzech Króli, w poniedziałek, w godzinach ok. 12:00-12:45 będą wprowadzone objazdy w centrum Radomia dla autobusów li...

Źródło: www.radommoto.pl

Jazda na zderzaku i lądowanie na znaku – nieuzasadnione pretensje (Video)

Dodano: 03.01.2020 13:20 | 3 odsłon | 0 komentarzy


NaMasce.pl - Portal dla konkretnych
Sygnalizacja świetlna ułatwia życie kierowcom ipozytywnie wpływa nabezpieczeństwo. Trzeba jednak doniej się stosować... Wielu użytkowników wciska gaz dooporu, gdytylkozobaczy pomarańczowe światło - byzdążyć przedczerwonym. Niestety, niezawsze się udaje, co oznacza spore ryzyko. Naskrzyżowanie mogą bowiem już wjeżdżać samochody innej strony. Ten kierowca zachował się prawidłowo. Gdyzielone znikło, postanowił spokojnie wytracić prędkość, byzatrzymać się wprawidłowym miejscu. [...] pochodzi z serwisu .

Źródło: namasce.pl

Jazda motocyklem bez prawa jazdy. Jakie są konsekwencje w 2019?

Dodano: 22.01.2019 23:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Niestety jazda bez uprawnień nadal jest dużym problem na polskich drogach. Na liście są także motocykliści, którzy np. dosiadają jednośladów o większej pojemności niż powinni. 
W przypadku motocyklistów sprawę komplikuje fakt aż 4 kategorii prawa jazdy - AM, A1, A2 i A. Każda z nich odpowiada innemu topowi jednośladów, podzielonych ze względu na pojemność i moc. Często zdarza się, że motocykliści posiadający prawo jazdy niższej kategorii dosiadają mocniejszego motocykla. Trzeba jednak wiedzieć: w świetle prawa to tak jakbyśmy jechali bez prawa jazdy! 
Ok, może nieco przesadziłem. Jeżdżąc bez prawa jazdy danej kategorii konsekwencje są minimalnie niższe niż poruszając się motocyklem np. bez posiadania jakiegokolwiek prawa jazdy lub z sądowym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi. W każdym z przypadków jednak występuje regres ubezpieczeniowy i realne narażenie się na ogromne konsekwencje.
To teraz kolejno: jeśli nie posiadamy prawa jazdy przy sobie - zapłacimy 50 zł. Za brak danej kategorii grozi nam od 500 do 5000 zł grzywny oraz odholowanie pojazdu. Straciłeś prawo jazdy na 3 miesiące, ale nadal jeździsz? Grzywna do 5000 zł oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Nadal jeździsz, mimo sądowego zakazu? Takiemu motocykliście grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.  Jazda motocyklem bez prawa jazdy 2019: Mamy prawo jazdy, ale nie posiadamy dokumentu przy sobie = 50 zł / dokument Nie posiadamy prawa jazdy danej kategorii lub w ogóle = 500 zł mandatu LUB grzywna do 5000 zł PLUS koszty odholowania pojazdu Odebrano nam prawo jazdy, ale nadal jeździmy = od 50 do 5000 zł grzywny PLUS sądowy zakaz prowadzenia pojazdów Mamy sądowy zakaz prowadzenia pojazdów = od 3 miesięcy do 5 lat więzienia PLUS grzywna PopularneTo się czyta:SortowanieGaźnik - regulacja gaźnika: Jak optymalnie wyregulowaćIle się czeka w Polsce na wyrobienie prawa jazdy w PWPW? Jak sprawdzić ten pr...Ile kosztuje wyrobienie Prawa Jazdy AM? Kurs, egzamin i badania lekarskiePrawko kat. A "na motor": Od ilu lat można zdawać motocyklowe prawo jazdy?Jazda bez prawa jazdy 2018. Jak kara za jazdę bez "prawka"?LWG: Co oznacza skrót którym pozdrawiają się motocykliści?Ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy AM (karty motorowerowej) 2016Prawo jazdy 2019. Ile się czeka na prawo jazdy? Jak to sprawdzić online?Ważne:Przepisy 2017: Za jazdę bez prawa jazdy lub ucieczkę przed policją pójdziesz ...Ile będzie kosztować prawo jazdy kategorii AM 2018? Cena "karty motorowerowej"

Źródło: https:

reklama

Copyright © 2008-2020 moto.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone