piątek, 18 stycznia 2019 r.  Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Wiadomości z tagiem Terra  RSS
SEAT Leon Cupra ST Siemoneit Racing

Dodano: 17.01.2019 3:20 | 0 odsłon | 0 komentarzy


SEAT Leon Cupra ST tobezwątpienia jedno znajbardziej rasowych kombi wsegmencie C. Teraz hiszpański model doczekał się wersji z370-konną jednostką napędową. Itorobi wrażenie, tym bardziej żepraktyczna wersja nadwoziowa jako jedyna dysponuje napędem naobie osie. Firma Siemoneit Racing poszła jednak krok, anawet dwa kroki dalej iwzięła naswój warsztat ten samochód. Jakie są tego efekty? Jeżeli chodzi ostylistykę, [...] pochodzi z serwisu .

Źródło: namasce.pl

samochodoza przenoszona z pokolenia na pokolenie

Dodano: 16.01.2019 14:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Dzieci już od najmłodszych lat wciągane są w ten nałóg. Tak się u nas przyjęło, że podstawowym obowiązkiem rodzica jest odwiezienie nawet kilkunastoletniego dziecka samochodem do szkoły.
Wychowujemy kolejne pokolenia uzależnionych od samochodu kalek życiowych. Pisałem już kiedyś, że czasem w moich podróżach korzystam z blablacar i jako pasażer, i jako kierowca. Mogę wtedy zaobserwować to kalectwo. Jadę na przykład z Opola do Niemiec i zgłasza się ktoś z Gliwic. Mówię, że mogę zabrać, pasażer musi tylko podjechać do Opola, bo Gliwice mi nie po drodze. Ale nie powinien to być problem, bo są pociągi na tej trasie, a ja mogę odjazd z Opola tak dopasować, że poczekam na pociąg. Słyszę wtedy przeważnie ciężkie wzdychanie, że pociągiem to on nigdy nie jechał, a do pociągu trzeba jeszcze dojechać (tak jakby w Gliwicach autobusy nie jeździły) i nie wie jak bilet kupić. Przeważnie kończy się to tak, że ktoś z rodziny lub kolega przywozi takiego pasażera do Opola samochodem.
Sam musiałem do podstawówki chodzić do sąsiedniej wioski oddalonej o 4 kilometry. Jeździliśmy do szkoły rowerami, a zimą normalnym autobusem liniowym PKS. Moje dzieci do podstawówki (w Niemczech to tylko 4 lata) chodziły pieszo i tylko przez pierwszy tydzień były odprowadzane, później chodziły już same. Do gimnazjum miały już dalej, więc dojeżdżały rowerem lub autobusem. Myślę, że między innymi dzięki temu nie nabawiły się samochodozy. Teraz są dorosłe, mają samochody (najstarszy syn nawet dwa), ale używają je rozsądnie, nie po to, żeby podjechać 500 metrów nadać totolotka. Taka np. sytuacja wystąpiła w ostatni weekend. Mieliśmy jechać razem na mecz ligowy koszykówki do Frankfurtu, to z Wiesbaden jest około 30 km, a syn sam zaproponował, żeby na mecz pojechać rowerem.

Źródło: forum.gazeta.pl

Volkswagen i Ford łączą siły. Tak Polska skorzysta na nowym sojuszu gigantów

Dodano: 16.01.2019 13:19 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Volkswagen i Ford zawarły globalne przymierze. Teraz koncerny będą wspólnie produkować dostawczaki i pickupy. Ale to nie wszystko, bo firmy rozważają także współpracę nad autami elektrycznymi i autonomicznymi oraz usługami dotyczącymi mobilności.

Źródło: rss.dziennik.pl

Klasa S(uperb).

Dodano: 16.01.2019 8:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Długo zabierałem się do napisania tego tekstu. Naprawdę długo. Bardzo długo. Na tyle długo, że całkiem zapomniałem o testowanym samochodzie. Na moje nieszczęście przypomniał mi o nim przedstawiciel dilera, a jako że słowo się rzekło i jestem niemal pewien, że aby nikomu nie sprawić przykrości, oddając kluczyki byłem nieco entuzjastyczny. Teraz jednak pod presją jestem zmuszony zmarnować swój, wasz i...

Tagi: Klasa, Terra
Źródło: 99octanow.pl

Nowy Peugeot 208 – do sieci wyciekło pierwsze zdjęcie

Dodano: 16.01.2019 0:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Peugeot odmładza swoją gamę modelową. Idoskonale widać, żefrancuscy styliści są wwysokiej formie. Teraz przyszedł czas nakolejne wcielenie jednego zkluczowych modeli. Mam namyśli następną generację 208 - jednego znajpopularniejszych samochodów miejskich (segment B) wEuropie. Władze marki jeszcze nieujawniały żadnych szczegółów, aledosieci wyciekło (mało wyraźne) zdjęcie, które najprawdopodobniej przedstawia przednią część karoserii przyszłego debiutanta. Doskonale widać, żedesign [...] pochodzi z serwisu .

Źródło: namasce.pl

Ford oraz Volkswagen oficjalnie ogłaszają rozpoczęcie współpracy. Skupią się na autach użytkowych

Dodano: 15.01.2019 15:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy

O rozmowach pomiędzy Fordem a Volkswagenem mówiło się od dawna. Teraz wszystko jest już jasne. Przedstawiciele tych producentów ogłosili zakres współpracy.

Źródło: feedproxy.google.com

Hulkenberg też rozstał się ze sponsorem

Dodano: 15.01.2019 14:33 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Niedawno informowaliśmy o końcu współpracy między Valtterim Bottasem, a jego głównym, wieloletnim sponsorem. Teraz możemy napisać to samo o innym kierowcy Formuły 1: Nico Hulkenbergu.

Tagi: Niki, Terra
Źródło: www.f1.v10.pl

Jeżdżę gruzem i co Ci do tego?

Dodano: 14.01.2019 11:22 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Jestem kierową! Jak to pięknie brzmi. Mam własne auto, którym mogę pojechać wszędzie gdzie tylko mam ochotę. Teraz będę jeszcze bardziej niezależny ponieważ po tym jak moje poprzednie "wozidło" się rozpadło, właśnie kupiłem nowego "gruza" do przemieszczania się. Świat pędzi, a my razem z nimi. W codziennej pogoni zapominamy o bezpieczeństwie naszym i co jeszcze ważniejsze bezpieczeństwie [...]

Tagi: Terra
Źródło: selectedmag.pl

Teraz możesz kupić Banshee z GTA. Cena pozytywnie zaskakuje

Dodano: 14.01.2019 8:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

I pamiętajcie - respekt jest najważniejszy.

Tagi: Ceed, Terra
Źródło: feedproxy.google.com

Z słuchawek do samochodu. System Bose QuietComfort ma pomóc w wyciszeniu wnętrz samochodów

Dodano: 13.01.2019 13:17 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ci, którzy testowali lub użytkują słuchawki z systemem redukcji hałasów wiedzą, że technologia ta czyni cuda. Teraz Bose chce ją wykorzystać w samochodach.

Tagi: Bose, System, Terra
Źródło: feedproxy.google.com

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 moto.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone