niedziela, 16 czerwca 2019 r.  Imieniny: Aliny, Anety, Benona
Wiadomości z tagiem Projekt  RSS
Prawo jazdy zbędne. Rząd ruszył z wielką rewolucją

Dodano: 13.06.2019 8:36 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Nadciąga koniec karania za brak dokumentu prawa jazdy podczas kontroli drogowej. Projekt zmian w Prawie o ruchu drogowym, przygotowany przez Ministerstwo Infrastruktury wspólnie z resortem cyfryzacji, został skierowany do konsultacji publicznych.

Projekt ustawy o e-dowodach trafił już do konsultacji międzyresortowych

Dodano: 08.06.2019 8:37 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało propozycję zmian w przepisach, które pozwolą na wprowadzenie dowodów osobistych z warstwą elektroniczną. Projekt ustawy w tej sprawie przesłany został właśnie do konsultacji międzyresortowych.

Źródło: prawo.gazetaprawna.pl

Jaguar XE SV Project 8 Touring - jeszcze bardziej ekskluzywny sedan

Dodano: 07.06.2019 15:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Jaguar XE SV Project 8 jest sam w sobie niezwykle ekskluzywnym samochodem, a mimo to doczeka się jeszcze bardziej wyjątkowej wersji specjalnej. Ta ma nosić nazwę Touring i powstanie w liczbie...

Źródło: www.v10.pl

Cichociemna wersja. Jaguar prezentuje model XE SV Project 8 Touring

Dodano: 06.06.2019 14:35 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Torowa maszyna w drogowym wydaniu. Do tego tak cichociemna, że z daleka możesz nie zauważyć tego unikalnego modelu.

Źródło: feedproxy.google.com

Więzienie za cofanie licznika 2019. Projekt odłożony na bok

Dodano: 24.01.2019 15:07 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Projekt nowelizacji ustawy, który miał poważnie karać osoby cofające liczniki w samochodach ugrzązł w sejmie. Czy groźba 5 lat więzienia za cofanie licznika wejdzie w życie w 2019 roku? 
W otwartym liście do ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry, reprezentujący Związek Dealerów Samochodów Marek Konieczny pyta: „Tak naprawdę znalazły się siły, które chcą powstrzymać zmiany prawa i nadal pozwalać bezkarnie oszukiwać Polaków. Co to za siły?”. 
O „siłach” mających na celu zamrożenie ustawy pisze także Fakt.pl oraz Gazeta Wyborcza. W grudniu zeszłego roku wiceminister Marcin Warchoł poprosił o zawieszenie prac nad projektem ustawy. W pierwszej kolejności ministerstwo chce zakończyć pracę nad projektem zmian w sposobie działania stacji kontroli pojazdów. Na jego podstawie miałyby być wprowadzone przepisy dotyczące nowego rodzaju przestępstwa - cofania liczników. 
Na chwilę obecną brak oficjalnej odpowiedzi ze strony ministerstwa. Nikt też nie jest w stanie jednoznacznie określić kto i dlaczego miałby blokować wprowadzenie ustawy.  5 lat więzienia za cofanie licznika
W listopadzie 2017 roku minister Ziobro zapowiadał nowelizację ustawy. W jej myśl osobie zlecającej lub wykonującej tzw. „cofanie licznika” groziłoby pozbawienie wolności do 3 miesięcy do 5 lat. Plan zakładał wprowadzenie nowego prawa wraz z 1 stycznia 2019 roku.  PopularneTo się czyta:SortowanieGaźnik - regulacja gaźnika: Jak optymalnie wyregulowaćIle się czeka w Polsce na wyrobienie prawa jazdy w PWPW? Jak sprawdzić ten pr...Ile kosztuje wyrobienie Prawa Jazdy AM? Kurs, egzamin i badania lekarskiePrawko kat. A "na motor": Od ilu lat można zdawać motocyklowe prawo jazdy?Jazda bez prawa jazdy 2018. Jak kara za jazdę bez "prawka"?LWG: Co oznacza skrót którym pozdrawiają się motocykliści?Ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy AM (karty motorowerowej) 2016Prawo jazdy 2019. Ile się czeka na prawo jazdy? Jak to sprawdzić online?Ważne:Przepisy 2017: Za jazdę bez prawa jazdy lub ucieczkę przed policją pójdziesz ...Ile będzie kosztować prawo jazdy kategorii AM 2018? Cena "karty motorowerowej"

Źródło: https:

Posłowie Nowoczesnej chcą uporządkować prawo. Co dalej z Uberem?

Dodano: 30.05.2017 14:33 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym złożył we wtorek w Sejmie klub Nowoczesnej. Chodzi w nim m.in. o prawne uregulowanie nowych...

Tagi: Projekt
Źródło: moto.wp.pl

reklama

Copyright © 2008-2019 moto.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone