czwartek, 19 lipca 2018 r.  Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
Wiadomości z tagiem Policjant  RSS
Buspasy w Warszawie 2018. Kierowcy autobusów są zadowoleni

Dodano: 18.07.2018 13:04 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Do października 2019 roku w Warszawie trwa testowy program udostępnienia dwóch buspasów dla motocyklistów. Okazuje się, że - w opinii kierowców autobusów - motocykliści nie przeszkadzają i nie powodują dodatkowego zagrożenia.
Wiceprezydent Warszawy, Renata Kaznowska, poinformowała, że po rozmowach z kierowcami autobusów opinie są bardzo pozytywne. 
Zapytaliśmy kierowców miejskich autobusów, jak współdzieli im się ulice z motocyklistami. Nie odnotowaliśmy żadnych zgłoszeń o niebezpiecznych sytuacjach, a ruch motocykli nie miał wpływu na punktualność autobusów - pisze na facebookowej stronie w-ce prezydent. 
ZTM ankietował kierowców trzech spółek obsługujących transport miejski w Warszawie - MZA, Mobilis, Europa Express City i Arriva Bus Transport Polska. 
W Warszawie udostępniono dwa buspasy na ulicy Radzymińskiej i Trasie Łazienkowskiej. Testy tego rozwiązania będą prowadzone do października 2019 roku. Dopiero wtedy ZTM wraz z urzędem miejskim zastanowią się nad możliwością udostępnienia wszystkich buspasów dla motocyklistów. 
PopularneTo się czyta:SortowanieOblejesz egzamin na prawo jazdy? Nic się nie stało! Szykują się spore zmianyPoseł PiS kupił prawo jazdy na motocykl, a na paliwo wydał blisko 70 000 zł Obok opłaty emisyjnej pojawi się opłata jakościowa. Zapłacimy więcej za badan...Motocykl: Nowy czy używany? Czy warto kupić Junaka M12 125 VintagePolicjant na motocyklu wywraca innych policjantów na motocyklach1 psuje opinie 99 pozostałym. Poznaj 5 zachowań, które psują wizerunek motocy...Pouczenia zamiast mandatów od 10 lipca. Policjanci zaczynają strajkSąd orzekł: Egzaminowany musi wiedzieć jak sprawdzi olej w samochodzieQuad 50 ccm to nie motorower. Jest wyrok Sądu AdministracyjnegoRejestracja używanego motocykla 2018: Po tej lekturze załatwisz wszystko bezb...

Źródło: www.jednoslad.pl

„Amerykański chopper” wraca na antenę Discovery. Odwiedzają Polaków w Game Over Cycles

Dodano: 16.07.2018 13:43 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Ekipa telewizji Discovery Channel odwiedziła podkarpacką miejscowość Lisie Jamy. W siedzibie producenta motocykli typu custom, firmy Game Over Cycles, odbyła się promocja nowego sezonu  legendarnej serii American Chopper - najsłynniejszego na świecie programu o przerabianiu motocykli.
Informując zaproszonych dziennikarzy o nowych odcinkach programu, Discovery Channel chciało również zaprezentować mediom polską firmę, która także zajmuje się budową oraz modyfikowaniem motocykli i osiąga na tym polu międzynarodowe sukcesy. Poza tym podkarpackie Game Over Cycles ma pewne koneksje z Orange County Choppers, czyli firmą będącą bohaterem amerykańskiego programu. W 2016 roku podczas European Bike Week, największego festiwalu motocyklowego w Europie organizowanego co roku w Austrii, szef OCC Paul Teutul Senior wręczył GOC nagrodę dla stworzonego przez polską firmę Hard Rock Cafe Bike’a, który w prestiżowym  konkursie firmy Custom Chrome zdobył pierwsze miejsce w kategorii "Modyfikowany Harley".
Jak ujawnił szef GOC Stanisław Myszkowski, Paul  Senior przyznał wtedy, że maszyna z Polski to najlepszy tematyczny motocykl, jaki widział w życiu. Myszkowski przyznaje też, że amerykański program był dla niego inspiracją do przekształcenia jego pasji i hobby budowania motocykli w profesjonalną firmę oraz pracę.
Ekipa Discovery Channel spędziła na Podkarpaciu dwa dni odwiedzając warsztat GOC na Lisich Jamach oraz salon wystawowy w Rzeszowie, a także zlokalizowany w tym samym budynku salon Harley-Davidson Rzeszów, którego właścicielem jest Game Over Cycles. Nowe odcinki legendarnej serii pt. „Amerykański Chopper: Powrót Legendy” będą miały swoją premierę  w  Polsce  18  lipca  (środa) o godz. 22:00 tylko na Discovery Channel. PopularneTo się czyta:SortowaniePoseł PiS kupił prawo jazdy na motocykl, a na paliwo wydał blisko 70 000 zł Oblejesz egzamin na prawo jazdy? Nic się nie stało! Szykują się spore zmianyObok opłaty emisyjnej pojawi się opłata jakościowa. Zapłacimy więcej za badan...1 psuje opinie 99 pozostałym. Poznaj 5 zachowań, które psują wizerunek motocy...Sąd orzekł: Egzaminowany musi wiedzieć jak sprawdzi olej w samochodzieQuad 50 ccm to nie motorower. Jest wyrok Sądu AdministracyjnegoMotocykl: Nowy czy używany? Czy warto kupić Junaka M12 125 VintagePouczenia zamiast mandatów od 10 lipca. Policjanci zaczynają strajkPolicjant na motocyklu wywraca innych policjantów na motocyklachRejestracja używanego motocykla 2018: Po tej lekturze załatwisz wszystko bezb...

Źródło: www.jednoslad.pl

LWG 2018 – lewa w górę powodem wypadku? Tak… 

Dodano: 16.07.2018 10:54 | 0 odsłon | 0 komentarzy


W okolicach Żor doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. Powód? Pozdrowienie…
31-letni mieszkaniec Chorzowa stracił panowanie nad pojazdem na DK81 w okolicach Żor. Powód? Sekundy wcześniej pozdrawiał lewą ręką jadących z przeciwka motocyklistów. 
Motocyklista stracił panowanie nad pojazdem, spadł z motocykla, a sam pojazd uderzył w barierki i przeleciał na pas zieleni. 31-latek został przetransportowany do szpitala. Jak podają lokalne media - miał kila obrażeń ciała, nie były one jedna (na szczęście) poważne.
Policja sugeruje, że przyczyną mogła być nadmierna prędkość. Na nasze oko kolejny raz powodem wypadku z udziałem motocyklisty są niskie umiejętności - coś, o czym nikt nie mówi. 
Źródło: slaska.eska.pl PopularneTo się czyta:SortowaniePoseł PiS kupił prawo jazdy na motocykl, a na paliwo wydał blisko 70 000 zł Oblejesz egzamin na prawo jazdy? Nic się nie stało! Szykują się spore zmianyObok opłaty emisyjnej pojawi się opłata jakościowa. Zapłacimy więcej za badan...1 psuje opinie 99 pozostałym. Poznaj 5 zachowań, które psują wizerunek motocy...Sąd orzekł: Egzaminowany musi wiedzieć jak sprawdzi olej w samochodzieQuad 50 ccm to nie motorower. Jest wyrok Sądu AdministracyjnegoMotocykl: Nowy czy używany? Czy warto kupić Junaka M12 125 VintagePouczenia zamiast mandatów od 10 lipca. Policjanci zaczynają strajkPolicjant na motocyklu wywraca innych policjantów na motocyklachRejestracja używanego motocykla 2018: Po tej lekturze załatwisz wszystko bezb...

Źródło: www.jednoslad.pl

Policjant na motocyklu wywraca innych policjantów na motocyklach

Dodano: 13.07.2018 13:33 | 1 odsłon | 0 komentarzy


W okolicach mazowieckiego Serocka doszło do zderzenia trzech kursantów Centrum Szkolenia Policjantów poruszających się motocyklami. Jeden z nich nie dostosował prędkości i doprowadził do kolizji.
W wydarzeniu udział wzięło trzech motocyklistów. Sprawca, kursant CSP z Legionowa, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W efekcie aż trzech moto-policjantów spadło z motocykli.
Interweniowała lokalna drogówka, która wystawiła sprawcy zdarzenia… pouczenie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 
Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został zaś przez nas pouczony – mówi dla Gazety Powiatowej komisarz Jarosław Florczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Legionowie.
CSP nie skomentowało sytuacji. 
ZOBACZ TAKŻE: Wypadek z udziałem policjanta na motocyklu pod Chełmnem. Funkcjonariusz nie żyje
Źródło: gazetapowiatowa.pl Foto: Archiwum PopularneTo się czyta:SortowaniePoseł PiS kupił prawo jazdy na motocykl, a na paliwo wydał blisko 70 000 zł Obok opłaty emisyjnej pojawi się opłata jakościowa. Zapłacimy więcej za badan...1 psuje opinie 99 pozostałym. Poznaj 5 zachowań, które psują wizerunek motocy...Pouczenia zamiast mandatów od 10 lipca. Policjanci zaczynają strajkQuad 50 ccm to nie motorower. Jest wyrok Sądu AdministracyjnegoSąd orzekł: Egzaminowany musi wiedzieć jak sprawdzi olej w samochodzieOblejesz egzamin na prawo jazdy? Nic się nie stało! Szykują się spore zmianyRejestracja używanego motocykla 2018: Po tej lekturze załatwisz wszystko bezb...Nowe, małe tablice rejestracyjne… nie pasują do mocowańOd 1 października w końcu bez dowodu rejestracyjnego 

Wypadek z udziałem policjanta na motocyklu pod Chełmnem. Funkcjonariusz nie żyje

Dodano: 13.07.2018 13:19 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem pełniącego służbę policjanta doszło dziś pod Chełmnem.
Dziś rano około godziny 7:30 na drodze krajowej numer 55 doszło do wypadku z udziałem funkcjonariusza policji na motocyklu. Policjant był na służbie, najprawdopodobniej zderzył się z samochodem ciężarowym. 
Niestety, 31-letni policjant zmarł, mimo prób reanimacji na miejscu. Lokalne służby wyjaśniają okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratury. 
AKTUALIZACJA: Grażyna Wiącek, z-ca prokuratora rejonowego, w wypowiedzi dla portalu pomorska.pl poinformowała, że funkcjonariusz nie zderzył się z innym pojazdem. Prawdopodobnie powodem wypadku były złe warunki pogodowe, w momencie wypadku funkcjonariusz wracał do komendy żeby zmienić motocykl na radiowóz, ponieważ zaczął padać ulewny deszcz. 
Źródło: pomorska.pl PopularneTo się czyta:SortowaniePoseł PiS kupił prawo jazdy na motocykl, a na paliwo wydał blisko 70 000 zł Obok opłaty emisyjnej pojawi się opłata jakościowa. Zapłacimy więcej za badan...1 psuje opinie 99 pozostałym. Poznaj 5 zachowań, które psują wizerunek motocy...Pouczenia zamiast mandatów od 10 lipca. Policjanci zaczynają strajkQuad 50 ccm to nie motorower. Jest wyrok Sądu AdministracyjnegoSąd orzekł: Egzaminowany musi wiedzieć jak sprawdzi olej w samochodzieOblejesz egzamin na prawo jazdy? Nic się nie stało! Szykują się spore zmianyRejestracja używanego motocykla 2018: Po tej lekturze załatwisz wszystko bezb...Nowe, małe tablice rejestracyjne… nie pasują do mocowańOd 1 października w końcu bez dowodu rejestracyjnego 

Źródło: www.jednoslad.pl

Nieoznakowany radiowóz BMW złowił inny nieoznakowany radiowóz. Policjant stracił prawo jazdy. Co poszło nie tak?

Dodano: 13.07.2018 8:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Takiej interwencji w drogówce chyba jeszcze nie było. W województwie lubelskim patrol w nieoznakowanym BMW namierzył samochód i zatrzymał do kontroli. Okazało się, że za kierownicą siedział policjant z wydziału kryminalnego. Funkcjonariusz stracił prawo jazdy.

Tagi: Policjant
Źródło: rss.dziennik.pl

9 zł za godzinę. Miasta tyle będą mogły kasować za parking po zmianach przepisów

Dodano: 11.07.2018 12:56 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Mieszkasz w mieście, którego liczba mieszkańców przekracza 100 000? W takim razie zapłacisz nawet do 9 zł / godzinę parkowania. Sejm przegłosową ustawę, która reguluje wysokość stawki za parkowanie w miastach.
Zmiana ustawy o tzw. partnerstwie publiczno-prywatnym stworzyła nowe, „śródmiejskie strefy płatnego parkowania”. A w nich wysokie opłaty za godzinę parkowania, mogące sięgać nawet 9 zł  (czyli 0,45% płacy minimalnej).
Z racji tego, że stawki będą obliczane w stosunku do płacy minimalnej (także stawka podstawowa, którą znamy, czyli 0,15%), to z każdym jej wzrostem będą rosły cena za parkowanie. Na tą chwilę w miastach jest to nie więcej niż 3,15 zł / godzinę, ale już w 2019 roku suma ta może wzrosnąć.
Śródmiejskie strefy będzie mógł wyznaczyć samorząd miasta, które przekracza 100 000 mieszkańców. Środki ze stref będą lokowane na specjalnych kontach, a minimum 65% z nich będzie musiało być przekazane na inwestycje związane z komunikacją publiczną.
Powyższe działania mają rozwiązywać problem zakorkowania miast. Czy rozwiążą? Sami oceńcie.   PopularneTo się czyta:SortowanieEgzamin na prawo jazdy 2018: Koniec z placami manewrowymi? Co grozi za jazdę motocyklem 600 ccm zarejestrowanym jako 125 ccm?Kupili prawo jazdy w Polsce za 80 euro. Prowokacja holenderskich dziennikarzyMotocykl zarejestrowany na 125 w 2018 roku. Nawet „sześćsetka” na 125? Tak…Zakup motocykla lub skutera używanego w 2018: 5 rzeczy, które wzbudzają moją ...Nowa Motorynka Romet Pony Mini 50 i 125 2018: Spełniam swoje marzenia z dziec...Motocykl, którego nie da się przewrócić? Bosch pracuje nad nową technologią Nieoznakowany radiowóz zatrzymał… inny nieoznakowany radiowóz. Policjant stra...Cała prawda o skuterach i motocyklach made in ChinaKierowcy zatrzymują samochody na autostradzie A2. Powód? Padał deszcz...

Źródło: www.jednoslad.pl

Prezydent podpisał ustawę: Policjant będzie mógł odstąpić od zatrzymania prawa jazdy

Dodano: 11.07.2018 8:41 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę Prawa o ruchu drogowym, która pozwala odstąpić od zatrzymania prawa jazdy gdy kierowca przekroczył prędkość o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym lub przewoził zbyt dużą liczbę pasażerów, ale działał przy tym w stanie wyższej konieczności.

Źródło: prawo.gazetaprawna.pl

Dzisiaj startuje ogólnopolski protest policjantów

Dodano: 10.07.2018 16:15 | 2 odsłon | 0 komentarzy


10 lipca, czyli dzisiaj, startuje ogólnopolski protest policjantów. Plan? Wlepianie pouczeń zamiast mandatów.
Dziś startuje ogólnopolski protest policjantów, zapowiedziany kilka tygodni temu. Za strajkiem opowiedziało się 99% ankietowanych policjantów (łącznie 30 000 ankiet). W ramach akcji protestacyjnej policjanci planują wystawiać więcej pouczeń oraz „dokładnie wypełniać” swoje obowiązki. Chodzi oczywiście o strajk włoski, który skutecznie uprzykrzy życie osobom, które się spieszą.
Funkcjonariusze walczą o powrót do tzw. „wcześniejszych emerytur” oraz pełną stawkę za L4. 
Akcja będzie trwała do odwołania.  PopularneTo się czyta:SortowanieEgzamin na prawo jazdy 2018: Koniec z placami manewrowymi? Co grozi za jazdę motocyklem 600 ccm zarejestrowanym jako 125 ccm?Kupili prawo jazdy w Polsce za 80 euro. Prowokacja holenderskich dziennikarzyMotocykl zarejestrowany na 125 w 2018 roku. Nawet „sześćsetka” na 125? Tak…Zakup motocykla lub skutera używanego w 2018: 5 rzeczy, które wzbudzają moją ...Nowa Motorynka Romet Pony Mini 50 i 125 2018: Spełniam swoje marzenia z dziec...Motocykl, którego nie da się przewrócić? Bosch pracuje nad nową technologią Nieoznakowany radiowóz zatrzymał… inny nieoznakowany radiowóz. Policjant stra...Cała prawda o skuterach i motocyklach made in ChinaKierowcy zatrzymują samochody na autostradzie A2. Powód? Padał deszcz...

Źródło: www.jednoslad.pl

George Clooney miał wypadek na skuterze we Włoszech

Dodano: 10.07.2018 14:17 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Clooney został przetransportowany do szpitala im. Jana Pawła II. Do wypadku doszło na Sardynii. Aktor miał dojeżdżać skuterem na plan zdjęciowy. 
Tak, wiem, nagłówek jak z najlepszych portali plotkarskich. Ale sytuacja potwierdza tylko, że każdemu może się zdarzyć niebezpieczna sytuacja na drodze. Nawet holywoodzkiej gwieździe. 
Do wypadku doszło dzisiaj na Sardynii, gdzie amerykański aktor bierze udział w zdjęciach do nowego serialu Paragraf 22. Clooney jechał na skuterze i zderzył się z busem. Najprawdopodobniej pierwszeństwo wymusił mu kierowca samochodu, który wyjechał za zakrętu i nie zauważył skuterzysty.

George Clooney all'ospedale: con la sua moto è finito contro un'auto che stava svoltando https://t.co/yG2jA4OomJ pic.twitter.com/MqZDD7oKpU
- La Nuova Sardegna (@lanuovasardegna) July 10, 2018
Aktora przetransportowano do szpitala im. Jana Pawła II w Olbii. Lekarze zdiagnozowali uszkodzenia miednicy i liczne otarcia, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Lokalna policja wyjaśnia sprawę.  PopularneTo się czyta:SortowanieEgzamin na prawo jazdy 2018: Koniec z placami manewrowymi? Co grozi za jazdę motocyklem 600 ccm zarejestrowanym jako 125 ccm?Kupili prawo jazdy w Polsce za 80 euro. Prowokacja holenderskich dziennikarzyMotocykl zarejestrowany na 125 w 2018 roku. Nawet „sześćsetka” na 125? Tak…Zakup motocykla lub skutera używanego w 2018: 5 rzeczy, które wzbudzają moją ...Nowa Motorynka Romet Pony Mini 50 i 125 2018: Spełniam swoje marzenia z dziec...Motocykl, którego nie da się przewrócić? Bosch pracuje nad nową technologią Nieoznakowany radiowóz zatrzymał… inny nieoznakowany radiowóz. Policjant stra...Cała prawda o skuterach i motocyklach made in ChinaKierowcy zatrzymują samochody na autostradzie A2. Powód? Padał deszcz...

Źródło: www.jednoslad.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 moto.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone