środa, 22 maja 2019 r.  Imieniny: Emila, Neleny, Romy
Wiadomości z tagiem Polska  RSS
Stacja Smaku pierwsza taka stacja benzynowa w Polsce uruchomiona w Redzie

Dodano: 22.05.2019 7:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Dziewiętnaście nowych pozycji w menu, m.in. bagietka Kurczak Teriyaki, sałatka Caprese, Klasycznie Wypasiony burger oraz szeroka oferta wege. Na zmodernizowanej stacji LOTOS w Redzie uruchomiono sprzedaż kanapek i przekąsek przygotowywanych na miejscu. Jest to pierwsza stacja LOTOS w Polsce, która prowadzi sprzedaż w nowym koncepcie. Stacja Smaku jest odpowiedzią na potrzeby wymagającego klienta oraz aktualne trendy, także ...

Tagi: Polska, Jean
Źródło: www.moto3m.pl

Rynek pojazdów używanych w Polsce

Dodano: 21.05.2019 14:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Przysłowiowa “igła” to raczej mrzonka. Co trzeci używany pojazd ma historię wypadkową - tak wynika z danych portalu Autobaza.pl Rynek motoryzacyjny w Polsce ma się dobrze. Według danych podawanych przez SAMAR w 2018 roku padł rekord rejestracji pojazdów używanych zarówno do celów prywatnych jak i służbowych. Dane wskazują na prawie milion nowych rejestracji! “Przy takiej skali zainteresowania kupujących, na rynek trafia coraz więcej używanych samochodów. W ostatnich latach obserwujemy zwiększającą się z roku na rok liczbę importowanych pojazdów” - mówi Piotr Korab ekspert portalu Autobaza.pl Najwięcej pojazdów sprowadzamy z Niemiec Według danych SAMAR najwięcej aut sprowadzamy z Niemiec. Stanowią one [...] pochodzi z serwisu .

Źródło: autowizja.pl

Pucharu Polski Pit Bike SM: treningi przez cały maj, a II runda już 8 czerwca

Dodano: 21.05.2019 12:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Zawodnicy pit bike przygotowują się do kolejnej rundy Pucharu Polski Pit Bike SM. Przez cały maj trwają intensywne treningi. Już 8 czerwca kolejne starcie, tym razem na toruńskiej Awix Racing Arenie. informacja prasowa fot. Waldemar Walerczuk Puchar Polski Pit Bike SM to gwarancja wielkich emocji i blisko setka zawodników na starcie. Dla nich to także efekt...

Źródło: motormania.com.pl

Madsen najlepszy w Warszawie

Dodano: 20.05.2019 12:33 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Leon Madsen zwyciężył w inauguracyjnym turnieju cyklu Speedway Grand Prix 2019. Duńczyk debiutował jako stały uczestnik cyklu i wygrał zawody Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland na stadionie Narodowym w Warszawie. Na podium stanęli również Szwed Fredrik Lindgren oraz reprezentant Polski Patryk Dudek. Liderem klasyfikacji generalnej jest natomiast Patryk Dudek, który na PGE...

Źródło: motormania.com.pl

Awaria samochodu – świetna postawa policjanta (Video)

Dodano: 19.05.2019 1:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


NaMasce.pl - Portal dla konkretnych
Polska drogówka niema zbyt dobrego wizerunku. Zresztą, trudno się dziwić, skoro odlat poddaje się podwątpliwość legalność urządzeń pomiarowych, zktórychkorzystają mundurowi. Sytuacja, którazostała zarejestrowana poniżej napawa jednak optymizmem imoże budzić sympatię dotego konkretnego funkcjonariusza. Wszystko zaczęło się odawarii samochodu pewnego kierowcy. Chwilę później zazepsutym pojazdem pojawił się nieoznakowany radiowóz - czarne BMW Serii 3 nablachach KR. [...] pochodzi z serwisu .

Źródło: namasce.pl

Ile aut elektrycznych jest teraz w Polsce? Ile stacji ładownia? LICZNIK ELEKTROMOBILNOŚCI

Dodano: 17.05.2019 17:22 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Licznik elektromobilności uruchomiły w kwietniu tego roku: Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM). Co dokładnie wynika z zebranych danych?

Źródło: rss.dziennik.pl

Gdy na Twojej drodze stanie… leniwiec (Video)

Dodano: 16.05.2019 11:22 | 1 odsłon | 0 komentarzy


NaMasce.pl - Portal dla konkretnych
Każdy lubi jeździć podrogach sąsiadujących zbogatą naturą. Tonajpiękniejsze fragmenty infrastruktury, jakie można spotkać. Mogą one jednak wyglądać skrajnie różnie wzależności odzakątka świata. WPolsce mamy mnóstwo liściastych iiglastych lasów, wktórychmieszkają dzikie zwierzęta. Iwtym tkwi także niebezpieczeństwo. Takie stworzenia, jak dziki, sarny czyjelenie mogą wybiec nam przedmaskę. Wtedy niezawsze jest szansa nawyhamowanie idochodzi dopoważnych zderzeń. WAmeryce Południowej [...] pochodzi z serwisu .

Źródło: namasce.pl

Majówka poprzednich pokoleń: jak kiedyś wyglądała turystyka motocyklowa w Polsce

Dodano: 16.05.2019 9:43 | 1 odsłon | 0 komentarzy


To był maj, Pachniała Saska Kępa. Motocykl do przodu rwał… Wiwat maj, pierwszy maj! Takie radosne okrzyki można było usłyszeć 1 Maja jeszcze 25 lat temu. Faktycznie w okresie Polski Ludowej to było najważniejsze Święto Państwowe obchodzone hucznie. W każdej miejscowości odbywały się pochody, często z defiladami i festynami. Aby uczcić ten dzień, wiele znaczących...

Źródło: motormania.com.pl

Nie istnieje coś takiego jak "najlepszy fotelik"?

Dodano: 15.05.2019 20:36 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Co myślicie na ten temat?:)
Paweł Kurpiewski - biomechanik zderzeń i ekspert ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach, był gościem audycji "PORANEK SIÓDMA-DZIEWIĄTA". W rozmowie z Jarosławem Wydrą opowiedział między innymi o tym JAK wybrać najlepszy fotelik dla swojego dziecka i dlaczego sama wiedza internetowa może być niewystarczająca.

Jarosław Wydra: Czy istnieje coś takiego jak najlepszy fotelik?
Paweł Kurpiewski: (...) Nie istnieje coś takiego jak "najlepszy fotelik na świecie". Możemy powiedzieć o fotelikach, które mają wysokie oceny w testach, ale jeżeli będzie nieprawidłowo zamontowany, nie będzie pasować do dziecka i do samochodu - NIE BĘDZIE wtedy spełniać swojej podstawowej funkcji, czyli funkcji bezpieczeństwa.
JW: Czy jesteśmy sami w stanie ustalić, który fotelik jest bezpieczny, a który nie?
PK: Można dokonać wstępnej selekcji. W tym celu, powinniśmy skorzystać z niezależnych testów bezpieczeństwa. Aby upewnić się, że fotelik w którym podróżuje Twoje dziecko, ma wysokie noty w testach zderzeniowych. Takie testy, przeprowadzane są w Europie od wielu lat. Najbardziej znanymi są austriackie i niemieckie: ADAC i OAMTC. Te informacje można sprawdzić między innymi na stronie fotelik.info - fotelik.info TESTY. Jest to baza, ale nie gwarancja bezpieczeństwa Twojego dziecka. (Więcej na temat fotelików BEZ testów zderzeniowych, pisaliśmy tutaj - Foteliki samochodowe BEZ testów.)
JW: Czy jeżeli idziemy do sklepu, to taki certyfikat jest u sprzedawcy? Czy musimy siedzieć z nosem w telefonie i sprawdzać, czy ten model ma certyfikat, czy nie?
PK: Sugeruję, aby przed zakupem sprawdzić te foteliki, które nas interesują i zrobić wstępną selekcję na te, które mają dobre wyniki w testach, ponieważ (niestety) mamy do czynienia z NADUŻYCIAMI. Producenci drukują na swoich fotelikach jakieś gwiazdki, które z testami zderzeniowymi nie mają NIC wspólnego.
JW: Czy hipermarket to dobre miejsce, w którym możemy kupić fotelik samochodowy?
PK: Hipermarket do dobre miejsce, aby kupić kiełbasę czy musztardę, ewentualnie jogurt, jak ktoś nie chce grillować, ale NIE fotelik samochodowy.
JW: Fotelik powinien być dopasowany do wieku dziecka?
PK: Pomyślmy sobie nad sandałami, które kupujemy dziecku w momencie kiedy ma rok i ma je nosić do 12 roku życia (...) Używanie jednego fotelika przez 12 lat jest ABSURDEM! Fotelik ma być dopasowany. Inne potrzeby ma niemowlę, które jeździ w tak zwanym nosidełku TYŁEM DO KIERUNKU JAZDY, inne potrzeby ma przedszkolak, który (w świetle biomechaniki zderzeń) również powinien jeździć w foteliku typu RWF do minimum 4 roku życia, a inne starszak, który jeździ przodem.
JW: Dlaczego w zależności od wieku dziecka, umiejscowienie fotelika waha się przodem-tyłem?
PK: Jest to proste do wyjaśnienia dla osób, które mają jakieś podstawy w wykształceniu medycznym, lub anatomii. Z anatomii rozwojowej, której składową jest biomechanika zderzeń wiemy, że proces kostnienia kręgosłupa dziecka zaczyna się w wieku 2/3 roku życia, a kończy w okolicach 4. Dopiero wtedy, szyja dziecka nie jest już wykonana z galaretowatej chrząstki, a zaczyna kostnieć. Dlatego właśnie większość wypadków z udziałem dzieci do 4 roku życia, które jechały przodem do kierunku jazdy kończy się dla nich tragicznie. Kiedy mi lub Panu Redaktorowi zdarzy się taki feralny wypadek, to mogą nas "zapakować" w kołnierz i po pewnym czasie rehabilitacji, dojdziemy do pełnej sprawności. Niestety, ponieważ u dzieci elementy kręgosłupa szyjnego "wykonane są" z kręgów CHRZĘSTNYCH, nie ma nawet w co się wpiąć/wkręcić. Nie możemy tego kręgosłupa naprawić. (Więcej na temat zalet jazdy tyłem, pisaliśmy tutaj - Fotelik przodem, czy tyłem do kierunku jazdy?
Jarosław Wydra: Są takie modele samochodów, które są reklamowane jako te auta, w których nie trzeba montować fotelików. W których kanapa rzekomo przystosowana jest do tego, aby dziecko mogło się na niej bezpiecznie usadowić. Czy takie rozwiązania są bezpieczne i czy są zgodne z polskim prawem?
PK: Zgodne z prawem są, niestety historia wypadków z ostatnich lat, zweryfikowała te rozwiązania. Zajmuję się biomechaniką zderzeń również w segmencie badań wypadków śmiertelnych z udziałem dzieci. Niestety, ale przewożenie dzieci bez fotelików ściśle dopasowanych do ich budowy anatomicznej i przesadzanie ich na tak zwane podkładki (zwane również podupnikami), często kończy się śmiercią i czarnym workiem obok drogi (...) Zalecam poświęcenie czasu nie tylko na studiowanie fotelików w internecie, bo w ten sposób można się samemu zagonić w kozi róg. Polecam podjechać do sklepu, w którym można foteliki przymierzać do samochodu ( w Polsce to już nie jest żaden ewenement, większość sklepów tak robi). Ważne, aby fotelik był stabilnie zamocowany w samochodzie, pasował do dziecka i dziecko po zaśnięciu leżało w pozycji półleżącej, a nie z głową opadającą na klatkę piersiową. Wtedy dopiero zaczyna się bezpieczeństwo :-) Zaczyna, ale nie kończy... W Polsce, ponad 70% fotelików samochodowych montowanych jest nieprawidłowo. Wynik ten brzmi absurdalnie, ale... ani w USA ani w Niemczech nie jest wcale lepiej.
JW: Czyli nawet jeĹźeli mamy dobry fotelik, ale Ĺşle go zamontujemy, to fotelik jest niebezpieczny
PK: Przed przyjazdem do radia, rozmawiałem ze swoją żoną. Powiedziała "wspomnij Jana Pawła II - wiara i ROZUM". Ja modlę się przed wejściem do samochodu, do świętego Krzysztofa, do Anioła Stróża, ALE dbam o to, aby być wypoczętym, aby mieć sprawne wycieraczki, reflektory, itp. Zakładam, jako biomechanik zderzeń, że Bóg nie pomylił się w moim powołaniu.
JW: Chciałbym zapytać też o pasy. Wiele osób sądzi, że że pasy bezpieczeństwa wcale nie zwiększają bezpieczeństwa, a wręcz przeciwnie. Nie jest to skomplikowane urządzenie - zwykły kawałek taśmy. Czy faktycznie są sytuacje w której pasy mogą zaszkodzić? Czy wszystko rozchodzi się o to, JAK tych pasów używać?
...
Więcej na www.fotelik.info

Mercedes EQC wyceniony w Polsce – elektryczny SUV tańszy niż Audi e-tron

Dodano: 15.05.2019 20:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W pełni elektryczny SUV Mercedesa pojawił się w końcu w polskiej ofercie. Samochód jest nieco tańszy niż konkurencyjne SUV z napędem elektrycznym.

Źródło: feedproxy.google.com

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 moto.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone