poniedziałek, 16 września 2019 r.  Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
Wiadomości z tagiem Niemca  RSS
Austriaki jednak mają poczucie humoru

Dodano: 14.09.2019 8:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Siemano
Dzisiaj wróciłem z Chorwacji, jadąc przez Austrię i Czechy. Jechałem tamtędy już chyba szósty czy siódmy raz, więc myślałem że nic mnie nie zaskoczy, a jednak. Niemcy z Austrii oddali kolejny kawałek A5 między Wiedniem a granicą CZ-AT. Odcinek A5 od Poysdorfu do Drasenhofen jest jednojezdniowy, normalnie jedna jezdnia z ciągłą linią pośrodku, hehe. Poza tym wszystko jak na autobahnie: nasypy, wiadukty, infrastruktura, oznaczenia. Wygląda na to, że nie jest to stan tymczasowy ale docelowy. Chyba hitle... hmm, austriacy uznali że Polakom, Czechom i innej słowiańskiej hołocie nie opłaca się budować normalnej autobahny, tylko taki ogryzek.
Jakby kto pytał, to pogoda była piękna.

Źródło: forum.gazeta.pl

Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTD AT8 Q4 Super – Z charakterem

Dodano: 11.09.2019 0:02 | 1 odsłon | 0 komentarzy


NaMasce.pl - Portal dla konkretnych
Niemal każdy producent samochodów ma wswojej gamie SUV-a. Nieinaczej jest wprzypadku Alfy Romeo, którą wtejgrupie reprezentuje Stelvio. Czywłoski model ma argumenty, bystawiać czoła naprawdę wymagającej konkurencji? Karoseria Włosi słyną zbogatej wyobraźni idobrze naostrzonych ołówków. Nic więcdziwnego, żepotrafią projektować samochody wyróżniające się podwzględem designu. Stelvio jest tego kolejnym dowodem. Pas przedni mocno nawiązuje doGiulii, co jest [...] pochodzi z serwisu .

Troszkę chichoczemy pod nosem – Niemcy myślą nad podatkiem… od SUV-ów

Dodano: 05.09.2019 8:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Daleko nam do mówienia, czym ludzie mają jeździć, ale moda na SUV-y przybrała groteskowe rozmiary. W Niemczech chcą to ukrócić... nowymi podatkami. W imię ekologii, oczywiście.

Źródło: feedproxy.google.com

Ograniczenia prędkości na niemieckich autostradach 2019

Dodano: 22.01.2019 10:45 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Niemcy słyną nie tylko z ogromnego przemysłu samochodowego, ale także z szerokich, wielopasmowych autostrad bez ograniczeń prędkości. Ma to się zmienić.
Niemieckie autostrady jako jedne z niewielu na świecie nie posiadają ograniczeń prędkości. Oczywiście na wybranych odcinkach. Ograniczenia znajdują się często przy zjazdach czy na mostach. Ale co do zasady na niemieckich autostradach można jechać „ile fabryka dała”. Tak było zawsze i Niemcy bez dwóch zdań przyzwyczajeni są do tego stanu rzeczy. Ale… ma się on zmienić.
Reuters podaje, że pojawiła się propozycja wprowadzenia ograniczeń prędkości na autostradach. Głównym argumentem jest konieczność obniżenia emisji dwutlenku węgla (mimo, że ten produkowany jest w ogromnej mierze przez niemieckie elektrownie i przemysł ciężki), który ma spaść do 2023 roku. Proponowane ograniczenie to 130 km/h. 
Obok ograniczeń prędkości pojawić miałby się dodatkowe podatki do paliwa, kolejne zamykanie stref dla pojazdów spalinowych (w szczególności z silnikami diesla) i obniżki podatków na zakup aut elektrycznych.
Oczywiście, w przypadku dopłat do aut elektrycznych niemiecki rząd czeka na niemieckich producentów. Ci ostatni muszą uzupełnić ofertę. Jaki jest sens dopłacać obywatelom do zakupu Nissana albo Tesli? 
Za kulisami mówi się, że kolejne podatki i ograniczenia to odpowiedź rządu na brak funduszu w budżecie.
Źródło: Autoblog, Reuters PopularneTo się czyta:SortowanieGaźnik - regulacja gaźnika: Jak optymalnie wyregulowaćIle się czeka w Polsce na wyrobienie prawa jazdy w PWPW? Jak sprawdzić ten pr...Ile kosztuje wyrobienie Prawa Jazdy AM? Kurs, egzamin i badania lekarskiePrawko kat. A "na motor": Od ilu lat można zdawać motocyklowe prawo jazdy?Jazda bez prawa jazdy 2018. Jak kara za jazdę bez "prawka"?LWG: Co oznacza skrót którym pozdrawiają się motocykliści?Ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy AM (karty motorowerowej) 2016Prawo jazdy 2019. Ile się czeka na prawo jazdy? Jak to sprawdzić online?Ważne:Przepisy 2017: Za jazdę bez prawa jazdy lub ucieczkę przed policją pójdziesz ...Ile będzie kosztować prawo jazdy kategorii AM 2018? Cena "karty motorowerowej"

Źródło: https:

Sebastian Vettel: Straciłem czas za Bottasem

Dodano: 15.05.2017 12:06 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Sebastian Vettel przyznał po wyścigu o Grand Prix Hiszpanii, że jazda za Valtterim Bottasem kosztowała go "strasznie dużo czasu". Dzięki temu sporo do Niemca odrobił Lewis Hamilton.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama

Copyright © 2008-2019 moto.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone