poniedziałek, 23 września 2019 r.  Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
Wiadomości z tagiem Ministerstwo  RSS
Ministerstwo Finansów ukróci unikanie akcyzy od samochodów. Jest PROJEKT USTAWY

Dodano: 17.09.2019 21:01 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Jedną z najważniejszych zmian jest to, że od 2020 r. przeróbki aut na osobowe będą podlegać akcyzie. Skończy się więc znany od lat proceder unikania daniny, który polegał na sprowadzaniu z zagranicy samochodów jako ciężarowe albo specjalne i przerabianiu ich na osobówki zaraz po zarejestrowaniu.

Źródło: rss.dziennik.pl

Przyszły kierowca ma się uczyć na błędach. Egzaminator nie przerwie egzaminu nawet gdy kursant nie zdał

Dodano: 12.09.2019 8:42 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Egzamin na prawo jazdy ma nie tylko weryfikować umiejętności kandydata, ale mieć też walor edukacyjny. Dlatego Ministerstwo Infrastruktury chce zakazać przerywania go w sytuacji, gdy zdający popełnił błędy uniemożliwiające pozytywny wynik.

Źródło: prawo.gazetaprawna.pl

Korytarz życia i jazda na suwak OBOWIĄZKOWE. Rząd zmienia prawo, to koniec blokowania drogi i szeryfowania

Dodano: 05.09.2019 17:23 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Tworzenie drogowych korytarzy życia i jazda na suwak - wreszcie zostaną usankcjonowane prawnie. Rada Ministrów właśnie przyjęła opracowany przez Ministerstwo Infrastruktury projekt nowelizacji ustawy - Prawo o ruchu drogowym, wprowadzający nowe przepisy.

Źródło: rss.dziennik.pl

Projekt ustawy o e-dowodach trafił już do konsultacji międzyresortowych

Dodano: 04.09.2019 14:36 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało propozycję zmian w przepisach, które pozwolą na wprowadzenie dowodów osobistych z warstwą elektroniczną. Projekt ustawy w tej sprawie przesłany został właśnie do konsultacji międzyresortowych.

Źródło: prawo.gazetaprawna.pl

Punkty karne sprawdzisz w smartfonie i pojedziesz bez prawa jazdy. Ministerstwo dodaje gazu

Dodano: 04.09.2019 10:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Zbliża się koniec karania za brak dokumentu prawa jazdy podczas kontroli drogowej. Kierowca sprawdzi też punkty karne w swoim telefonie. Ministerstwo Cyfryzacji przyspiesza rewolucję w przepisach…

Źródło: rss.dziennik.pl

Jaka prędkość za progiem zwalniającym? Taka sama! 

Dodano: 23.01.2019 23:45 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Ministerstwo Infrastruktury, w osobie p. Marka Chodkiewicza, tłumaczy jaka prędkość obowiązuje za progiem zwalniającym. Okazuje się, że - wbrew przyzwyczajeniom kierowców - taka sama.
Pod koniec zeszłego roku poseł Lassota pytał ministerstwo o wyjaśnienie: jaka prędkość obowiązuje za progiem zwalniającym? Dokładniej rozchodziło się o sytuację w której na jednym słupie znajduje się znak ograniczenia prędkości, znak informujący o progu zwalniającym i znak informujący o odległości do progu zwalniającego. W interpretacji kierowców mogłoby to sugerować, że ograniczenie obowiązuje tylko do progu zwalniającego.
I tak zinterpretował to kielecki kierowca podczas egzaminu na prawo jazdy. Za progiem przyspieszył i… oblał. Od decyzji się odwołał, a ostatecznie wyjaśnić przepisy musiało ministerstwo. 
Ministerstwo Infrastruktury odpowiedziało w piśmie, że „rozporządzenia stanowi, że w przypadku, gdy zakaz wyrażony przez znak B-33 nie jest uprzednio odwołany znakiem oznaczającym koniec zakazu, to obowiązuje on do najbliższego skrzyżowania”. Oznacza to, że ograniczenie prędkości odwołuje najbliższe skrzyżowanie lub znak odwołujący ograniczenie, nie próg zwalniający.
Źródło: prawodrogowe.pl PopularneTo się czyta:SortowanieGaźnik - regulacja gaźnika: Jak optymalnie wyregulowaćIle się czeka w Polsce na wyrobienie prawa jazdy w PWPW? Jak sprawdzić ten pr...Ile kosztuje wyrobienie Prawa Jazdy AM? Kurs, egzamin i badania lekarskiePrawko kat. A "na motor": Od ilu lat można zdawać motocyklowe prawo jazdy?Jazda bez prawa jazdy 2018. Jak kara za jazdę bez "prawka"?LWG: Co oznacza skrót którym pozdrawiają się motocykliści?Ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy AM (karty motorowerowej) 2016Prawo jazdy 2019. Ile się czeka na prawo jazdy? Jak to sprawdzić online?Ważne:Przepisy 2017: Za jazdę bez prawa jazdy lub ucieczkę przed policją pójdziesz ...Ile będzie kosztować prawo jazdy kategorii AM 2018? Cena "karty motorowerowej"

Sprawdź swoje punkty karne w internecie - nowa usługa Ministerstwa Cyfryzacji

Dodano: 26.04.2017 7:59 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło darmową e-usługę „Sprawdź swoje punkty karne”. Kierowcy w całym kraju mogą bez wychodzenia z domu sprawdzić, ile punktów karnych zebrali za wykroczenia...

Źródło: www.motokobiety.pl

reklama

Copyright © 2008-2019 moto.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone