poniedziałek, 27 stycznia 2020 r.  Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
Wiadomości z tagiem Gdyni  RSS
OT - społeczeństwo dziękuje za reformę sądów

Dodano: 22.01.2020 14:35 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Mialo byc cacy i jest cacy....
"Adwokaci chcą uchylenia wyroku skazującego podwójnego zabójcę spod Jarocina, bo wydała go sędzia powołana przez nową KRS. Takich przypadków może być coraz więcej
[...]
– To pierwszy przypadek, gdy powołanie sędziego przez nową Krajową Radę Sądownictwa może doprowadzić do uchylenia wyroku w tak poważnej sprawie – mówi Bartłomiej Przymusiński, rzecznik Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”. I dodaje: – Sprawa pokazuje, że to, co zrobili politycy, było zabawą na żywym organizmie. Nikt z nas tego nie chciał, teraz wszyscy będą ponosić konsekwencje.
[...]
Wątpliwości, czy sędziowie nominowani przez upolitycznioną KRS mają prawo orzekać, pojawiły się po wyroku unijnego Trybunału Sprawiedliwości (TSUE), który uznał, że istnieją „uzasadnione wątpliwości co do niezależności KRS od polityków”. Do tej pory problem wystąpił już w kilku sprawach, ale mniejszego kalibru.
[...]
Zgodnie z prawem, jeśli wyrok wydał sąd „niewłaściwie obsadzony”, wyrok musi zostać uchylony, a sprawa wraca do ponownego rozpoznania. Gdyby taka sprawa była prawomocnie zakończona, można wystąpić o jej wznowienie.
Sędziów powołanych przez nową KRS jest ponad pół tysiąca, z czego kilkuset orzeka.
[...]
– Jeśli potwierdzi się, że sędzia Maciaszek nie miała prawa orzekać w sprawie naszego klienta, proces winien być powtórzony – wyjaśnia adwokat.
W praktyce oznacza to, że sąd będzie musiał ponownie wezwać i przesłuchać wszystkich świadków, w tym bliskich ofiar.
– Rozumiem ich tragedię, ale chodzi o zasadę. Każda strona w każdej sprawie musi mieć pewność, że wyrok wydaje sąd właściwie obsadzony – mówi Paplaczyk.
Sędzia Przymusiński z Iustitii jest zdania, że takich przypadków będzie coraz więcej."
Wszscy ostrzegali... ale PiS wie lepiej.
--
Pozdrawiam,
galtom
"If everything seems under control, you're not going fast enough." - Mario Andretti

Źródło: forum.gazeta.pl

Mercedes-Benz BMG Goworowski coraz bliżej otwarcia największego salonu samochodowego w Trójmieście

Dodano: 20.01.2020 7:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Budowa nowej siedziby marki Mercedes-Benz w barwach BMG Goworowski zbliża się do finału. Kiedy salon zostanie otwarty w pełnej krasie, będzie to największy tego typu obiekt w Trójmieście. Eksponowanych w nim, będzie mogło być nawet 50 samochodów. Z nowego salonu marki w Gdyni w pełnej krasie klienci skorzystają wiosną tego roku.  Proces inwestycyjny firmy BMG ...

Tagi: Benz, Gdyni
Źródło: https:

„Czwartek na Macu” w Gdańsku Oliwie w szczytnym celu – dla rannego policjanta

Dodano: 09.01.2020 9:48 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Spotkania miłośników motoryzacji z Trójmiasta w czwartkowe wieczory na parkingach wokół restauracji McDonald's w Gdańsku Oliwie wzbudzały liczne kontrowersje i były areną niesnasków uczestników z policją. Dzisiejsze spotkanie ma przybrać zupełnie inny charakter, a obie strony "konfliktu" mają wspólny mianownik. Jest nim zbiórka pieniędzy dla poszkodowanego w wypadku drogowym w Gdyni funkcjonariusza policji.  Konrad jest ...

Źródło: https:

#RamenTygodnia: Mazda Luce z 1969 – włoski design w japońskim wydaniu

Dodano: 14.08.2019 8:24 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Gdyby zasłonić znaczki, to mogła by być Alfa Romeo, albo Lancia. Ale nie jest - to Mazda Luce (wł: światło) z 1969 roku. Pod maską - oczywiście silnik Wankla.

Tagi: Mazur, Alpe, Gdyni
Źródło: feedproxy.google.com

Inspektor ITD wsiadł za kierownicę zastępując kierowcę, który przekroczył czas pracy

Dodano: 29.05.2017 18:17 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Do nieoczekiwanej zamiany miejsc doszło w województwie Śląskim. Gdyby nie reakcja inspektora, młodzież musiałaby przez wiele godzin czekać w...

Tagi: Gdyni
Źródło: moto.wp.pl

reklama

Copyright © 2008-2020 moto.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone