poniedziałek, 23 września 2019 r.  Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
Wiadomości z tagiem CEPiK  RSS
Koniec z mandatami za brak prawa jazdy

Dodano: 17.09.2019 8:41 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Wlokące się latami prace nad budową elektronicznego systemu CEPIK 2.0. przynoszą kolejne ułatwienia kierowcom. Po likwidacji obowiązku wożenia dowodu rejestracyjnego i polisy OC, od przyszłego roku policjanci przestaną wlepiać mandaty za nieposiadanie przy sobie prawa jazdy.

Tagi: CEPiK
Źródło: prawo.gazetaprawna.pl

Będziemy jeździć bez dowodu rejestracyjnego. Sejm znowelizował Prawo o ruchu drogowym

Dodano: 05.09.2019 14:36 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Kierowcy nie będą musieli mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego i papierowego ubezpieczenia OC, a system CEPiK 2.0 będzie wdrażany etapami - przewiduje nowela ustawy Prawo o ruchu drogowym, którą w środę uchwalił Sejm.

Źródło: prawo.gazetaprawna.pl

Prawo jazdy PWPW 2019. Jak sprawdzić online? 

Dodano: 24.01.2019 0:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Proces sprawdzenia dostępności prawa jazdy jest bardzo prosty. Wystarczy wejść na stronę PWPW i wpisać swoje dane.
Nie możesz doczekać się upragnionego prawa jazdy? Z reguły dokument powinien być gotowy pomiędzy 7. a 14. dniem od jego wysłania do Urzędu Miasta lub Starostwa odpowiadającemu miejscu zamieszkania przyszłego kierowcy. Jeśli komplet dokumentów trafi tam na czas to Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych (PWPW) otrzymuje informację o rozpoczęciu procesu produkcji blankietu prawa jazdy. 
W tym samym czasie dane nowego kierowcy powinny trafić do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. W teorii od tego momentu można już jeździć pojazdem (i narazić się na mandat w wysokości 50 zł), jednak nie wiemy czy dane w CEPiK zostały wprowadzone. Ryzyko więc jest dość duże, bo jeśli nie zostały wprowadzone i np. spowodujemy wypadek, to ponosimy konsekwencje takie sam jak osoby bez uprawnień. 
Wracając do tematu: gdy dyspozycja trafiła do PWPW możemy śledzić online proces wytwarzania naszego prawa jazdy. 
Sprawdzić to można na platformie www.info-car.pl  PopularneTo się czyta:SortowanieGaźnik - regulacja gaźnika: Jak optymalnie wyregulowaćIle się czeka w Polsce na wyrobienie prawa jazdy w PWPW? Jak sprawdzić ten pr...Ile kosztuje wyrobienie Prawa Jazdy AM? Kurs, egzamin i badania lekarskiePrawko kat. A "na motor": Od ilu lat można zdawać motocyklowe prawo jazdy?Jazda bez prawa jazdy 2018. Jak kara za jazdę bez "prawka"?LWG: Co oznacza skrót którym pozdrawiają się motocykliści?Ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy AM (karty motorowerowej) 2016Prawo jazdy 2019. Ile się czeka na prawo jazdy? Jak to sprawdzić online?Ważne:Przepisy 2017: Za jazdę bez prawa jazdy lub ucieczkę przed policją pójdziesz ...Ile będzie kosztować prawo jazdy kategorii AM 2018? Cena "karty motorowerowej"

Źródło: https:

reklama

Copyright © 2008-2019 moto.hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone