Pierwszy kontakt z nową odsłoną flagowego modelu Opla podczas jego światowego debiutu na targach w Genewie przekonuje, że ma szansę stać się ona nowym faworytem polskich managerów. Przyszli właściciele będą mogli się cieszyć z wyjątkowo komfortowego i zaawansowanego technologicznie wnętrza.
Jeep Renegade pokazuje, że kompromis pomiędzy autem miejskim a terenowym nie musi wiązać się z wyrzeczeniem. To jeszcze więcej wolności, jak na markę Jeep przystało i ciekawa propozycja nie tylko dla fanów SUV-ów
Rząd zapowiedział, że za 10 lat po naszych drogach ma jeździć milion samochodów elektrycznych. Jak dzisiaj wypada najlepsze auto elektryczne świata w porównaniu z hybrydowym Lexusem?
Nowa fabryka Volkswagena we Wrześni będzie miejscem produkcji nowej generacji dostawczego Craftera. Model ten ma duże ambicje, aby zostać liderem w swoim segmencie rynkowym i wyznaczać nowe standardy w klasie dużych pojazdów dostawczych.
O zwycięstwie Mitsubishi w badaniu jakości J.D. Power Vehicle Dependability Study na rynku niemieckim już informowaliśmy. Nie jest to jednak jedyne zaskakujące rozstrzygnięcie tego badania satysfakcji wśród niemieckich właścicieli samochodów.
Choć z lotniska w krakowskich Balicach papież Franciszek wyjechał Volkswagenem Golfem, to jednak już po chwili przesiadł się do swojego papamobile, którym podczas wizyty w Polsce jest odpowiednio zmodyfikowany Isuzu D-Max.
Jeśli ktoś myślał, że silniki elektryczne trafią wyłącznie do małych, miejskich pojazdów, ewentualnie nieco większych SUV-ów, jest w sporym błędzie. Najlepszym tego przykładem jest pełnogabarytowa ciężarówka Mercedes Urban eTruck.
Według organizacji branżowych proceder zaniżania odszkodowań jest nagminny, co w sporej mierze przekłada się na późniejsze korzystanie przez poszkodowanych kierowców z warsztatów działających w tzw. szarej strefie. Proponowane zmiany mają nie tylko temu zaradzić, ale i znacząco wspomóc budżet państwa.
Nie tylko producenci samochodów mają wkład w szybki rozwój branży motoryzacyjnej. Nie mniejszy udział w postępie technologicznym zawdzięczamy producentom części zamiennych czy różnych systemów wykorzystywanych w nowych modelach.
Nie byłoby współczesnych samochodów bez sztabu inżynierów, konstruktorów, projektantów, pracowników fabryk i olbrzymich środków finansowych. Rzadko jednak mówi się o równie ważnym elemencie w tej układance, a mianowicie o torach doświadczalnych, gdzie testuje się wszystkie wchodzące na rynek nowe samochody. Jednym z takich ośrodków jest należący do Opla tor w Dudenhofen, który właśnie świętuje swoje 50-lecie.
Do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym autorstwa klubu parlamentarnego Kukiz'15, który zakłada znaczącą podwyżkę tzw. kilometrówki, czyli kosztów użytkowania prywatnego samochodu do celów służbowych.
Od tego tygodnia dealerzy Alfy Romeo przyjmują zamówienia na dwie kolejne wersje silnikowe modelu Giulia. Mowa o dwulitrowej, turbodoładowanej jednostce o mocy 200 KM, współpracującej z 8-stopniowym automatem, oraz o 510-konnym wariancie 2.9 Bi Turbo, który również od teraz jest oferowany z tą samą automatyczną przekładnią.
Trójtlenek chromu, związek chemiczny będący głównym składnikiem wielu chromowanych części wykorzystywanych m.in. w produkcji samochodów, może mocno namieszać w tej branży w najbliższej przyszłości. Komisja Europejska chce zakazać jego używania, co może doprowadzić nawet do wygaszania produkcji na europejskim kontynencie i przenoszenie jej do innych regionów.
Rupert Stadler, zarządzający marką Audi, zdradził, iż jeszcze przed końcem obecnej dekady w portfolio marki z Ingolstadt znajdą się trzy modele o napędzie elektrycznym. Firma stawiać będzie na rozwój również innych nowoczesnych technologii.
Artur Ząbczyk, 23-letni student Politechniki Śląskiej, został zwycięzcą pierwszej edycji organizowanego przez koncern Goodyear konkursu ThinkGoodMobility Challenge. Pomysł Polaka zyskał największą akceptację jury spośród 73 nadesłanych propozycji.
Jeszcze mocniejszy, jeszcze bardziej ekskluzywny i wyróżniający się na drodze i z jeszcze bogatszym wyposażeniem - takie jest BMW M5 w serii specjalnej Competition Edition. Niestety, powstanie zaledwie 200 egzemplarzy tej wersji sportowej limuzyny bawarskiej marki.
Wcześniej Francuzi zdradzili cennik premierowej wersji First Edition, która kosztuje naprawdę sporo. Okazuje się, że kwoty, jakie zapłacimy za pozostałe odmiany, też nie są małe.
Rejestracja wideo każdego samochodu podczas przeglądu, losowe sprawdzanie aut, które już przeszły badanie oraz wysokie kary dla nieuczciwych diagnostów.